antony-gormley

آنتونی گرملی

مجسمه ساز و هنرمند انگلیسی

سرآنتونی گرملی،  مجسمه ساز انگلیسی است. بهترین اثر او فرشته شمال(the Angel of the North) شناخته شده  یک مجسمه فولادی در گیت شید(Gateshead) در شمال انگلیس، که در سال 1994 به اجرا گذاشته شد و در فوریه سال 1998 ساخته شد.

حرفه گوملی با یک نمایشگاه انفرادی در گالری هنر Whitechapel در سال 1981 شروع شد. او تقریبا در تمام کارهای خود بدن انسان را به عنوان موضوع اصلی قرار می­دهد، بدن خود را در بسیاری از آثار به عنوان پایه ای برای فلزات ساخته شده استفاده می کند.

آثار او پتانسیل نو پای مجسمه سازی را بارور ساخت ، از 1960 او با رویكردی انتقادی به بدن خودش و دیگران با سوالات بنیادی در مورد جایگاه بشر و رابطه آن با طبیعت و كیهان رودر رو شده است. او پیوسته تلاش می كند تا در فضای هنر به عنوان امكانی برای پرورش رفتارها،افكار و احساسات جدید به جستجو بپردازد.آثار گرملی تا كنون بارها در انگلستان و عرصه های بین المللی به نمایش در آمده اند.

او به خاطر مجسمه ها، چیدمان ها و آثار عمومی خود كه جستجویی در رابطه بدن انسان و فضای پیرامونش بوده ،بسیار ستوده شده است.

آثار این هنرمند بریتانیایی، در سطح جهانی مورد ستایش و تحسین قرار گرفته است. اوکسی است که فیگور انسان را در حیطه مجسمه سازی جانی تازه بخشید و فیگورهای سربی و آهنین او که اغلب از بدن شخصی خود قالب گرفته شده‌اند، بهانه‌ای  برای تأمل در حالات وجود و ادارک حسی و معرفتی هستند.

گرملی کار خود را به عنوان “تلاش برای تحقق مکانی در آنسوی ظاهری که همه ما در آن زندگی می کنیم” توصیف می کند. بسیاری از آثار او بر مبنای قالب هایی است که از بدن خود گرفته شده است و یا “نزدیکترین تجربه ماده ای که من همیشه وجود دارم و تنها بخشی از جهان مادی است که من در آن زندگی می کنم. “او با کارش تلاش میکند تا رفتار بدن را نه به عنوان یک شی­ء بلکه به عنوان یک فضا و ساختن کارهایی که نزدیک به این فضا و یک بدن خاص می­باشد برای شناسایی  یک شرایط مشترک برای همه انسانها به نمایش بگذارد. این کار نه تنها نمادین نیست ، بلکه شاخص و یک اثرو ردی از رویدادی واقعی از یک بدن واقعی در گذر زمان است.

(Visited 15 times, 1 visits today)

فیلم ها