Nadiem Makarim

نادیم ماکاریم

مدیر اجرایی گو-جک(Go-Jek)

نادیمن ماکاریم  متولد 4 ژوئیه 1984 در سنگاپور و یک تاجر اندونزیایی است. او بنیانگذار و مدیر عامل شرکت گو-جک(Go-Jek) ، شرکت حمل و نقل و ارائه دهنده خدمات آنلاین است.

پدر او یک فعال برجسته و وکیل بود که از مینانگ-عرب تبار بود. در حالی که مادرش یک نویسنده آزادو دختر حمید الدری، یکی از پیشگامان استقلال اندونزی است. نادیم از آموزش ابتدایی خودرا در جاکارتا شروع و برای دبیرستان از جاکارتا به سنگاپور نقل مکان کرد. پس از اتمام تحصیلات دبیرستانی خود در سنگاپور، در سال 2002 در رشته روابط بین الملل در دانشگاه براون، ایالات متحده آمریکا تحصیل کرد. پس از کسب مدرک کارشناسی در سال 2006، سه سال بعد مدرک کارشناسی ارشد(MBA) مدرسه بازرگانی هاروارد(Harvard Business School) را کسب کرد.

در سال 2006، نادیم کار خود را به عنوان یک مشاور مدیریت در شرکت مکینزی(McKinsey)آغاز کرد. پس از اخذ MBA، او با ایجاد زالورا(Zalora) در اندونزی به عنوان یک کارآفرین شروع به فعالیت نمود.در این شرکت او همچنین به عنوان مدیر عامل کار می­کرد. او پس از خروج از زالورا، به عنوان عضو هیئت مدیره و مدیر نوآوری کارتوکا(Kartuku) خدمت کرد. او در نهایت در سال 2010 بر توسعه گو-جک(Go-Jek) به عنوان یک کسب وکارخدمات حمل و نقل آنلاین تمرکزکرد ، که از سال 2011 پیشگام بوده است. Go-Jek در حال حاضر بزرگترین شرکت استارت آپی در اندونزی است. در ماه اوت سال 2016، این شرکت مبلغ 550 میلیون دلار یا حدود 7/3 تریلیون روپیه اندونزی را از کنسرسیومی از چند شرکت برای مشارکت در این کسب وکار   دریافت کرد.

گو-جک یک استارت آپی تکنولوژی در جاکارتا، اندونزی است که بر حمل ونقل و تدارکات تمرکز دارد. این اولین شرکت یونیکورن(Unicorn) اندونزی است.( یونیکورن(Unicorn) به شرکتهایی گفته می­شود که بالای یک میلیارد دلار ارزش دارد) .گو-جک تنها شرکتی در جنوب شرقی آسیا قرار دارد که درفهرست  50 شرکت مجله  فورچون ، که در سال 2017 در جهان تغییر کرده و در کنار شرکت اپل (سوم)، یونیلیور(Unilever) و مایکروسافت قرار بگیرد. از ماه نوامبر 2018، این شرکت در اندونزی، ویتنام، سنگاپور و تایلند فعالیت می کند و به زودی در فیلیپین و مالزی نیز شروع می­کند. در فوریه 2019، ارزش تخمینی شرکت حدود 10 میلیارد دلار برآورد شده است.

(Visited 25 times, 1 visits today)

فیلم ها