Nathan_Blecharczyk

نیتن بلچارزیک

نیتن بلچارزیک  متولد 1984 یک تاجر و میلیاردر آمریکایی است. او یکی از بنیانگذاران و مدیران ارشد راهبری ایربی اند بی (Airbnb)است و رئیس این شرکت در چین و همچنین اولین مدیر ارشد فناوری این شرکت بود.

بلچارزیک کار خود را به عنوان مهندس در اوپنت تکنولوژیز(OPNET Technologies) در سال 2005 آغاز کرد. اوهمچنین به عنوان یک توسعه دهنده وب در باتیک(Batiq)در سال 2007 کار کرد.

 در سال  2008 بلچارزیک  با همراهی برایان چسکی(Brian Chesky) و جوگبیا (Joe Gebbia) ایربی اند بی را تاسیس کردند.

ایربی اند بی یک شرکت خصوصی مستقر در سانفرانسیسکو است که خدمات آنلاین و خدمات مهمان نوازی آنلاین را ارائه می­کندو از طریق وب سایت ها و برنامه های تلفن همراه قابل دسترسی است. افراد با عضویت در این سایت می توانند از این سرویس برای ترتیب دادن یا ارائه مسکن، عمدتا خانوادگی یاگردشگری استفاده کنند. این شرکت مالک هیچ یک از لست های  املاک و مستغلات موجود در سایت خود نیست  و هیچ کدام از آنها را میزبانی نمی کند و تنها به عنوان یک کارگزار، از هر رزرو و از طریق کمیسیون درآمد کسب می­کند.

در اوایل سال 2017، بلچارزیک  به عنوان مدیر ارشد استراتژی انتخاب شد و با توجه به گزارش همین سال فوربس  در لیست میلیاردرهای جهانی او در رتبه 474 ، ثروتمندترین افرد جهان قرار گرفته است که ارزش ثروتش در خدود  3.8 میلیارد دلار آمریکا برآورد می­شود.

(Visited 5 times, 1 visits today)

فیلم ها